Czym jest system RO?

System RO oferowany przez sklep.osmoza.pl, to rewelacyjne urządzenie, które pozwala na uzdatnienie wody do celów spożywczych. Ma on bardzo kompaktowe rozmiary, dzięki czemu świetnie się sprawdzi w małej kuchni. Urządzenie z powodzeniem można schować pod meblami. Warto zaznaczyć, ze system RO nie wymaga specjalnego zbiornika, który byłby przeznaczony do magazynowania wody. Wysokowydajna pompa sprawia, że urządzenie pracuje bardzo wydajnie i stabilnie. Dodatkowym atutem jest także zaawansowana elektronika, która jest odpowiedzialna za cały proces uzdatniania wody.

Dlaczego warto wykorzystać system do uzdatniania wody RO?

Systemy osmotyczne RO gwarantują czystość wody w domu. Dzięki nim możliwe jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu można bezpiecznie pić wodę bezpośrednio z braku bez konieczności gotowania. W systemie znajdują się specjalne filtry odwróconej osmozy, które można z łatwością wymienić. Komplet wkładów jest dostępny w niezwykle atrakcyjnych cenach około 70 zł. Ich wymiana powinna mieć miejsce mniej więcej co pół roku. Warto zaznaczyć, że realną ilość wody, którą można uzyskać, jest dokładnie taka sama jak w przypadku systemu odwróconej osmozy, który posiada zbiornik na czystą wodę. Kolejną zaletą systemu RO jest niezwykle niski rzut wszelkich zanieczyszczeń o kanalizacji. company websitefull report

Jak przebiega filtracja wody?

Osmoza odwrócona odbywa się w kilku etapach. W pierwszej kolejności specjalny wkład piankowy usuwa zanieczyszczenia, które mają wielkość sięgającą 5 mikronów. Kolejnym krokiem jest zastosowanie wkładu węglowego, który pozwala na usunięcie wszelkich chemicznych zanieczyszczeń (np. fluorków, chloru, detergentów itd.). Najważniejszym i najbardziej skutecznym elementem filtracji jest zastosowanie membrany osmotycznej. Jest ona półprzepuszczalna i usuwa nawet 90 - 99% wszystkich związków, które mogą być rozpuszczalne w wodzie. Wewnątrz membran ma miejsce rozdział molekularny wody. Całkiem czysta woda przedostaje się do wylewki, natomiast wszelkie zanieczyszczenia, które zostaną odseparowane, trafiają do kanalizacji. W systemie odwróconej osmozy zwykle stosuje się dwie membrany, których wydajność sięga nawet 150 gpd. Zaleca się ich wymianę mniej więcej do 36 miesięcy. Z pewnością warto zdecydować się na wybór systemy RO, aby cieszyć się krystalicznie czystą, zdalną do picia wodą. Warto zaznaczyć, że urządzenie posiada szereg zabezpieczeń, dzięki którym można ograniczyć wysokie ciśnienie, zauważyć kiedy brakuje wody, czy kiedy jej ciśnienie jest zbyt małe. Istnieje także możliwość automatycznego płukania membran.